Мачете
Мачете - оригінальний і своєрідний ніж-тесак родом з Південної Америки. Його зазвичай використовують як інструмент для рубання, видалення рослинності чи різання. Мачете може мати різноманітні форми та розміри, і його застосовують у різних галузях, таких як сільське господарство, лісозаготівля, а також як знаряддя для самооборони.Він має універсальні властивості і користується завидною популярністю в усьому світі. Історично мачете застосовувався, в першу чергу, як ефективне сільськогосподарське знаряддя - з його допомогою рубали тверді ліани і стебла очерету.
В наших широтах мачете є кращим помічником під час походів в лісах, та й в побутових справах по господарству . З нею і дров можна нарубати, і гілок для побудови куреня. На практиці легкі мачете впораються далеко не з усіма завданнями, які під силу сокирі. Наприклад, якщо вам потрібно облаштувати тимчасове житло для ночівлі, рубка жердин за допомогою екзотичного тесака відніме у вас всі сили і час. А ось для любителів рибної ловлі та полювання саме цей інструмент підходить просто ідеально, оскільки дозволяє з легкістю:
- прорубати прохід в чагарнику;
- очистити ділянку для риболовлі від очерету;
- спорудити скрадок;
- обробити рибу або іншу спійману здобич;
- нарубати невеликих гілок для багаття і т. д.
Вибір конкретного типу мачете слід здійснювати, виходячи з особливостей місцевості, в якій буде використовуватися ніж. Взагалі, при нетривалих вилазках на природу сучасні мачете - універсальні інструменти, здатні замінити і легкі ножі, і важкі сокири. Потрібно лише грамотно підібрати підходящу довжину і товщину клинка, а також визначитися з максимально зручною рукояткою.
На що звертати увагу тим, хто вибирає мачете
При виборі мачете як робочого інструменту, який повинен реально полегшити працю мандрівника або рибалки та не бажає обтяжувати себе зайвим вантажем у вигляді ножів, пили і сокири, мають значення такі моменти:
- масивність і вага виробу;
- довжина клинка і рукояті;
- твердість сталі;
- рубаюча здатність і стійкість до ударних навантажень;
- форма і міцність рукояті, а також можливість її фіксації.
Рішення, яке мачете вибрати, приймається також у залежності від планованого обсягу робіт з ним. Наприклад з рішенням більшості дрібних господарських завдань прекрасно впораються легкі мачете . Такий клинок ідеальний в поході, а якщо він затупиться, його елементарно можна заточити. Для серйозного навантаження краще взяти більш важкий і масивний тесак з товстим обухом. Бажано, щоб кут заточки у нього був наближений до кута заточування сокири, тоді рубати і різати без заточування він зможе максимально.