Родентициди
Гризуни — одвічні супутники людини. Тихо й непомітно вони поселяються та живуть поруч: будь то квартира, приватний будинок або дача, чи то великі поля. Яким надійним способом можна позбутися від них, не використовуючи пастки та мишоловки?
Для боротьби з гризунами були розроблені спеціальні хімічні засоби — родентициди. Вони використовуються для скорочення чисельності щурів, мишей, полівок, відрізняються високою ефективністю.
Родентициди поділяються на групи в залежності від складу (синтетичні або органічні), по швидкості й спрямованості дії на тварин:
Гострої дії. Призводять до швидкої загибелі гризунів (від пів години до доби). До складу таких препаратів входять сильнодійні речовини — стрихнін, фосфід цинку, миш'як. Використовуються спеціалізованими службами для термінового позбавлення від щурів і мишей. Основний недолік — швидке визначення причини загибелі гризуна його родичами, які відмовляються від поїдання приманки.
Хронічної дії (антикоагулянти). У процесі поїдання препарату в організмі тварини відбувається накопичення отруйних сполук. У міру досягнення їх критичної кількості відбувається загибель гризунів. Тварини не пов'язують загибель родича з приманкою й продовжують поїдати її. У цю групу віднесені майже всі продавані для побутових потреб препарати.
Родентициди випускаються в декількох варіантах:
тістові приманки
гранули на основі зерна
брикети — парафінові (воскові) препарати