Десиканти
Десикант — це хімічна речовина (різновид пестицидів) ☝, яке сприяє виведенню з тканин рослин вологи і їх підсушування. Найбільш поширеними діючими речовинами для десикації можуть бути гліфосат або дикват.
Десикацію культур 🌿 вже давно активно застосовують у всьому світі. В останнє десятиліття агрономи нашої країни все частіше використовують цю обробку. Витративши багато сил і коштів на посівну, добрива і догляд за рослинами 🌿, не хочеться, на стадії дозрівання та збирання, втратити весь урожай 🙅♂. Цьому може сприяти такий непередбачений фактор, як погодні умови. Для того, щоб не ризикувати та бути на 100% впевненим у результаті своєї роботи, потрібно провести десикацію, яка забезпечує швидке і рівномірне дозрівання 🌿 і здешевлює збір врожаю.
Найбільш продуктивний вплив десикація надає зерновим культурам 🌾 (покращується якість врожаю). Зернобобові розвиваються і дозрівають нерівномірно, тому доводиться чекати поки настане період повної зрілості всіх пагонів 🌿, щоб провести збирання врожаю з оптимальною вологістю. Провівши десикацію, ви отримуєте рівномірно дозріле й підсушене зерно 🌾, яке можна зібрати на 8-10 днів раніше, що суттєво зменшує обсипання і розтріскування бобів бобових культур, значно скорочуючи втрати при збору врожаю. Крім того, економія полягає в тому, що зерно 🌾 не потрібує досушування на току, так само скорочуються витрати на пальне, бо прибирання можна проводити прямим комбайнуванням 🚜. Також десикація є практично незамінним заходом перед збиранням посівів соняшнику 🌻
Після збирання врожаю, активно починають розвиватися бур'яни ☘ (немає конкуренції з культурою), у яких швидко розвиваються насіння для подальшого поширення. Десикація відмінно вирішує і цю проблему 🤗, тому що знищує до 100% бур'янів. Обробка десикантами сприяє ліквідації багатьох видів захворювань 🧐. І на дозрілому насінні не виникає цвіль. На 80% знижується зараженість сірої та білої гнилями соняшнику 😲.
Найчастіше, десикацію проводять препаратами на основі гліфосату, наприклад, Клінік 36% в.р. Він діє на всі частини рослин 🌿 (підземні та надземні), повністю знищуючи всі бур'яни ☘ на полі. Збір врожаю потрібно проводити через 10-14 днів.
Існує два способи проведення десикації ☝: авіаційне і наземне обприскування.
Важко сказати, який з них краще 🤷♀. При обробці великих площ краще використовувати авіацію. Перевага віддається невеликим дельтапланам, через те, що вони здатні опускатися на висоту до 3-х метрів над полем, і обробка виходить більш якісною і рівномірною 👍, з мінімальним відсотком зносу речовини за межі оброблюваної ділянки. На полях соняшнику також краще застосовувати авіаційний обробітокм🛩, тому, що стебла кульутри дуже високі і рослини 🌿 більш якісно покриваються препаратом. Від наземного обприскування можуть бути втрати врожаю від колій обприскувача 🚜.
Переваги десикації:
✅ підвищення прибутковості, внаслідок зменшення втрат врожаю
✅ забезпечення рівномірного і швидкого дозрівання перед збором врожаю
✅ можливий збір за будь-якої погоди (навіть під час дощової)
✅ знищення хвороб і бур'янів
✅ збір зерна з меншою вологістю, що позбавляє або зменшує витрити на сушку
✅ зменшення втрат насіння при збиранні
✅ підвищення якості врожаю
Дуже важливо ☝ проводити десикацію тільки в оптимальні строки, при певній вологості насіння, щоб:
✔ не зазнати збитків
✔ не залишилося шкідливих хімічних речовин на рослинах після збору